Lékárny a lékárenské výrobky

Měsíční archív: Srpen 2013

První internetová lékárna

První internetová lékárna byla založena přesně před deseti lety. Ačkoliv byste si na první pohled mohli myslet, že v této online lékárně můžete zakoupit pouze léky bez předpisu, realita je jiná. V internetové lékárně je možné zakoupit různé kosmetické přípravky, přírodní produkty, potravinové doplňky, zdravotnický materiál a pomůcky nebo dokonce veterinární přípravky, jako jsou léky na odčervení nebo pipety pro zvířata proti klíšťatům.

Nakupování na internetu se stalo doslova hitem a to neplatí jen o oblečení nebo spotřební elektronice. Namísto toho, abyste pravidelně chodili do lékárny, kde budete navíc trávit mnohdy dlouhé fronty a čekat, až přijdete konečně na řadu, vše si pohodlně můžete objednat z domova. Léky a další vybrané zboží sice nebudete mít doma na stole ještě ten den, ale pokud odešlete objednávku včas, na druhý den může být doručena k vám domů. Ušetříte si tak starosti i čas.

Šetřit ale můžete i z hlediska peněz. Nakupujte akční zboží nebo zboží z výprodeje a uvidíte, že vás některé výrobky přijdou podstatně levněji. Mimo jiné je vhodné, abyste si na stránkách internetové lékárny založili registraci.

Díky registraci budete mít možnost sledovat stav vaší objednávky a navíc za každý nákup získáváte peníze zpět, ať už platíte převodem nebo jiným způsobem akceptované platby.

Na stránkách První internetové lékárny můžete dokonce narazit na různé soutěže, které jsou určeny pro děti i dospělé.

 

Vložil Online lékárny | Štítek , , , | Zanechat komentář

Zelená lékárna

Lékáren s názvem Zelená najdete v České republice několik. Mezi nejznámější patří lékárna v Hodoníně a v Praze. Každá z nich nabízí prakticky stejný sortiment a každá má svou kamennou pobočku, i když ve zcela jiných městech. Obecně se ale zaměřují zejména na prodej přírodních produktů, které jsou v klasických lékárnách nabízeny jen v omezeném množství.

Zelená lékárna v Praze

Zelená lékárna byla v Praze založena před více, než deseti lety. V rámci prodeje se zaměřuje hlavně na přírodní kosmetiku nebo zdravou výživu. Mimo jiné je jedním z předních prodejců produktů pro muže a ženy, které trápí neustálé padání vlasů.

Přípravků proti vypadávání vlasů, které by navíc měly dobrý efekt, na trhu moc nenajdete. Chcete-li se poradit se svým problémem nebo některý z přípravků zakoupit, pak už víte, kam zavítat.

Zelená lékárna v Hodoníně

Zelená lékárna v Hodoníně rovněž zajišťuje prodej přírodních produktů, čajů, přírodní kosmetiky nebo přírodních masážních prostředků. Máte-li to do Hodonína daleko a přesto byste měli zájem o některý výrobek z jejich nabídky, rozhodně neváhejte a objednávejte přímo na internetu. Vybírat si můžete podle výrobce, indikace nebo z přípravků, které jsou určeny pro různé nemoci. Mimo jiné přímo na pobočce je možné zakoupit zdravotnické pomůcky včetně zdravotnické obuvi, kterou si zde můžete vyzkoušet. V nabídce jsou dokonce i výrobky z keramiky, jako jsou aromalampy a jiné drobnosti do domácnosti.

Vložil Online lékárny | Štítek , , , | Zanechat komentář

Chytrá lékárna

Lékáren je v každém městě víc než dost. Každý z nás si přitom chce vybrat takovou, která by přinášela výhodné ceny a navíc by zde byl ochotný personál, který za každých okolností pomůže a poradí. Stále častěji se stává, že mnozí z nás nechodí do lékárny jen nakoupit volně prodejné léky nebo léky na předpis, ale chodí sem například pro odbornou radu, aby nemuseli trávit dlouhé hodiny u svého praktického lékaře. Navíc vyslechnout si názory několika odborníku nikdy není na škodu.

Chytrá lékárna zajišťuje nejen prodej, ale i odbornou poradnu, kde se můžete libovolně poradit o kvalitě jednotlivých produktů nebo o jejich správném užívání.

Chytrá lékárna zajišťuje široký sortiment, který se týká jak léků, tak i různých doplňků stravy nebo vitamínů, v nabídce najdete dokonce i různou léčebnou kosmetiku a pro všechny příznivce je zde připravena speciální homeopatická poradna, kde rozhodně každý ocení individuální a osobní konzultace. Všechny pobočky Chytré lékárny mají mimo jiné jednu obrovskou výhodu. Připraven je dětský koutek pro všechny maminky s dětmi. Zatímco vy budete nakupovat, vaše děti se nebudou nudit a mohou si pohrát v koutku nebo sledovat některou z dětských pohádek.

Chodíte-li do Chytré lékárny často, rozhodně doporučujeme, abyste si založili klientskou kartu. Můžete sbírat body, které následně máte možnost uplatnit jako slevu na vybrané produkty. Nakupovat nemusíte ale jen na pobočkách, ale dokonce i v e-shopu Chytré lékárny.

Vložil Lékárny | Štítek , , , | Zanechat komentář

Green Coffee v lékárnách

Green Coffee je přípravek, o kterém se v poslední době opravdu hodně mluví. Green Coffee, jak se často můžete dočíst na reklamních banerech či letácích, vám pomůže shodit váhu. Dokonce takovým způsobem, že během jednoho měsíce máte šanci zhubnout až 14 kilogramů. Jde jen o reklamní trik nebo něco takového skutečně funguje?

Chcete-li snížit váhu, pak je dobré, abyste ji snižovali postupně. A to nejen úpravou jídelníčku, ale hlavně sportem. Kila půjdou dolů sice pomaleji, ale zato budete zdravě hubnout. Green Coffee se doporučuje brát každý den – dvě tablety denně, k tomu náležitě upravit jídelníček a pochopitelně sportovat.

Tablety za vás údajně nezhubnou. I přesto, že někteří lékaři nebo dietologové tvrdí, že s pomocí tohoto přípravku opravdu zhubnete, někteří uživatelé tohoto výrobku jsou jiného názoru.

S Green Coffee má zkušenosti celá řada uživatelů. Jejich názory se v mnoha směrech liší. Mnohým tablety opravdu pomohly zhubnout, ale rozhodně se nejednalo o celých 14 kg za měsíc, některým naopak nepomohl vůbec a jejich váha se nijak nezměnila. Na jednu stranu je trošku podezřelé, že Green Coffee není možné zakoupit běžně v lékárně, ale seženete jej pouze na některých internetových stránkách, kde mimo jiné najdete i jiné přípravky, nápoje nebo tablety na hubnutí. Balení Green Coffee, které obsahuje celkem 30 tablet, pořídíte okolo 1 000,- Kč.

Vzhledem k tomu, že je dle návodu a názoru některých dietologů nutné, abyste užívali alespoň dvě tablety denně, potřebujete minimálně dvě balení na měsíc.

Vložil Prodej léků | Štítek , , , | Zanechat komentář

Léky na odvodnění organismu

Zavodňování organismu může mít několik příčin. Pokud se jedná o opravdové zavodnění nikoli jen o domněnku, pak je nutné, aby byl tento proces prováděn jen za dohledu odborného lékaře, který navíc takovou léčbu předepsal. Odvodňování je v tomto případě prováděno s pomocí různých diuretik, což jsou léky speciálně určené na odvodnění a navíc na lékařský předpis. Zadržování vody v těle se projevuje jak u mužů, tak i u žen.

Odvodňování organismu by nikdy nemělo být prováděno na vlastní pěst. To platí i v případě, že se rozhodujete k odvodňování organismu s pomocí přírodních rostlin nebo rostlinných výtažků. Stále častěji se objevují případy, kdy se lidé záměrně odvodňují v domnění, že zhubnou.

Je ale prokázáno, že právě v těchto případech je o několik týdnů později váha zvýšena až o několik kilogramů. I přesto, že jsou stále častěji využívány přírodní metody odvodňování, vždy by o tom měl vědět lékař.

Diuretika se na odvodňování organismu používají jen u osob, jež trpí nějakou závažnou chorobou a odvodnění je u nich nezbytně nutné. Po užití léků nastupuje neustálá žízeň a vždy je nutné, aby byl dodržován pitný režim. Ideální je čistá voda. Mimo žízně ale nastupují i další účinky odvodňovacích léků. Léky působí močopudně a i to je důvod, předem vše konzultovat s odborníkem. Z těla tak odchází nejen voda, ale i další pro tělo nezbytné látky.

Vložil Prášky na hubnutí | Štítek , , , | Zanechat komentář

Léky na odčervení lidí

Ačkoli je u nás časté, že jsou běžně odčervována zejména zvířata – to jak ty domácí, tak i chovná, i lidé mohou používat odčervovací preparáty k očištění organismu. Detoxikace organismu je čas od času důležitá a jsou to právě odčervovací preparáty, které vám s očistou mohou pomoci. Navíc tím můžete vyřešit celou řadu zdravotních komplikací.

Léky na odčervení organismu zaznamenaly velký úspěch zejména u lidí, jež měli dlouhodobé střevní komplikace nebo nemoci z neznámých příčin. Léčba byla v mnoha směrech neúspěšná a zdravotní komplikace se stupňovaly.

Preparáty na odčervení lidského těla rozhodně u nás nejsou snadno k sehnání. Jedním z účinných preparátů na odčervení – mohou jej používat jak lidé, tak i zvířata, ale ty opravdu jen zřídka kdy, je Vermox, ale i ten u nás jen velmi těžko seženete, léčí se s ním hlavně roupy a je vydáván pouze na lékařský předpis. Máte-li zájem o léky na odčervení, které by byly určeny nejen na roupy, ale i na vypuzení prakticky všech parazitů v těle, musíte si je nechat doručit ze zahraničí. Léky se obvykle dováží z Thajska nebo USA a na jejich dovoz se zaměřuje hned několik lidových léčitelů v České republice.

V zahraničí je odčervování lidí zcela běžnou záležitostí, ale u nás se provádí opravdu jen zřídka. Parazité se do lidského těla mohou dostat jak z masa, které není dobře tepelně upravené, tak i prostřednictvím zvířete, které s vámi běžně žije v domácnosti a není odčerveno.

Vložil Různá léčiva | Štítek , , , | Zanechat komentář

Lék na alergii

Alergií se v současné době objevuje obrovská spousta. Ať už jsou to alergie na sluneční záření, alergie na pyly nebo snad na některé ovoce či látky obsahující ovoce či zeleninu, rozhodně byste průběh alergie neměli zanedbávat. Alergie se mohou objevovat jak u osob dospělých, tak i u malých dětí a to v jakémkoli věku. Pokud se vám na těle objevila alergická reakce a nikdy v minulosti jste nic takového neměli, není důvod k obavám. Prakticky vám bude stačit, že ihned navštívíte svého lékaře.

Lékař přesně stanoví léčbu vhodnými léky a na základě testu hlavně zjistí, na co jste alergičtí a v jaké míře. Na trhu se objevují i některé volně prodejné léky na některé alergie – zejména se jedná o léky určené k léčbě nebo potlačení alergie na pyl, ale příliš se nedoporučují konzumovat bez odborných rad lékaře. Léky se od sebe mohou lišit nejen svým složením, ale i například jejich výrobcem což se pak odráží hlavně na ceně daného výrobku.

Nejčastěji jsou podávána tzv. antihistaminika, která brání přirozené tvorbě histaminu v těle – histamin se začne nadměrně tvořit ve chvíli, kdy se do těla dostane látka, na kterou jste alergičtí, a tím potlačují i příznaky alergie. Vždy je dobré vědět, jaké vlastně mohou být příznaky alergie. Nejčastěji se u postižených jedinců nachází tyto příznaky, které jsou navíc snadno zaměnitelné s příznaky chřipky nebo nachlazení.

  • bolest hlavy a očí 
  • silná alergická rýma 
  • svědění a hlavně slzení očí 
  • otok nosní sliznice 

 

Vložil Léky na předpis | Štítek , , , | Zanechat komentář

Lék na akné

Akné je problém, se kterým se zcela běžně potýkají jak mladí, tak i dospělí. Výjimky prakticky neexistují a není stanovena ani žádná věková hranice, ve které se tvorba nepříjemných a nevzhledných pupínků na pleti zastaví. Snad jen ve stáří se nadměrné produkci mazu vyhnete. Obecně je navíc velmi dobře známo, že s akné většina z nás neumí bojovat. Pokud se vám čas od času na pleti objeví pupínky, pak je na místě domácí léčba, která je během několika prvních dní zcela vyléčí. Problém ovšem nastává v době, kdy se na pleti objevuje obrovské množství zanícených pupínků, které nelze nijak léčit. V tomto případě je nutné vyhledat odbornou pomoc a zajistit tak své pleti adekvátní léčbu.

Při domácí léčbě akné je nutné, abyste se drželi několika zásad a hlavně byli trpělivý. Účinky všech přípravků, které jsou k dispozici, rozhodně nenastoupí okamžitě a nelze počítat s tím, že se na druhý den probudíte s čistou a krásnou pletí. Obličej či jiná postižená místa je nutné čistit pravidelně –  několikrát denně a vždy si před i po čistění důkladně umýt ruce.

Společně s lékařem byste měli přijít na to, co akné na pokožce způsobuje. Zda je to špatná strava nebo snad jen období dospívání.

Různé léky, mastičky nebo pleťové přípravky je vhodné používat dvakrát denně, nechat si je doporučit dermatologem a hlavně dodržovat denní pitný režim a správnou životosprávu.

Vložil Různá léčiva | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Siofor lék na hubnutí

Přípravky a léky na hubnutí jsou doslova fenoménem. Obézních lidí na celém světě je opravdu požehnaně a kdyby skutečně existoval lék, se kterým tak snadno během několika týdnů zhubnete, pak by na světě žádný obézní člověk ani nezbyl. Siofor je jeden z léků, o kterém se často hovoří jako o léku vhodném na hubnutí. Zase taková pravda to ale taky není.

Siofor je lék, který je předepisován zejména osobám, jež trpí cukrovkou. Siofor je vhodný pro osoby s onemocněním diabetes mellitus II. typu a to jak pro dospělé, tak i pro děti od 10 let. Siofor se běžně používá zejména u těch pacientů, kteří trpí během tohoto onemocnění nadváhou. U osob zcela zdravých se Siofor rozhodně nedoporučuje.

Navíc ho je možné zakoupit pouze na předpis, tudíž je nutné, abyste předem navštívili svého lékaře.

Na trhu lze narazit i na mnoho dalších léků, které jsou výhradně určeny jen na hubnutí. Léky, které jsou výhradně určeny na hubnutí, by měly užívat ale jen ti, kdo trpí opravdu velmi vysokou nadváhou. Rozhodně se nedoporučují osobám, jež trpí mírnou nadváhou. V tomto případě rozhodně pomůže pravidelné cvičení a změna jídelníčku.

Odborníci nijak nevylučují, že osoby, které trpí opravdu zvýšenou nadváhou, musí mimo cvičení a změny jídelníčku užívat i tablety na snížení váhy. Nutno podotknout, že ne každému takové tablety výrazně pomohou.

Vložil Prášky na hubnutí | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Léky na spaní pro děti

Léky na spaní jsou jednou z mnoha vymožeností dnešní doby. Stalo se více méně pravidlem, že pokud nemůžete během noci spát, vezmete si jeden prášek a ráno se probudíte vyspaní dorůžova. Tak slavné to ale s léky na spaní ani zdaleka není a nikdy ani nebylo. Léky na spaní nejsou pro lidský organismus nijak prospěšné a rozhodně nelze mluvit o lécích, které by bylo vhodné užívat nějak dlouhodobě.

Zná to pravděpodobně každý rodič. Některá vývojová období dítěte, například když rostou zoubky, jsou doslova nesnesitelná. V mnoha případech dokonce děti trpí nespavostí a neustálým pláčem.

Každý rodič pak uvažuje nad tím, jak dítěti nejlépe pomoci a tak vlastně pomoci i sobě. Léky na spaní ale rozhodně nejsou dobrým řešením. Dětem se léky na spaní nepodávají, a když už ano, pak opravdu jen ve výjimečných případech.

Léky na spaní nejsou u dětí vhodné ani v minimálních dávkách, protože představují riziko jak pro dospělé, tak i pro děti a navíc v mnohem větší míře. Pokud vaše dítě trpí nespavostí, pak je nutné, abyste v první řadě vyhledali dětského lékaře. Vhodným řešením totiž může být dokonce i oblíbená třezalka, ale jen v minimální míře.

Třezalka se obyčejně používá jako lék, který je vhodný pro osoby trpící nespavostí, pro osoby, které trpí depresemi nebo lehkými úzkostnými stavy.

Třezalka má mnohem nižší účinky, než klasická antidepresiva nebo prášky na spaní, ale i tak je nutné dávat velký pozor při dávkování.

Vložil Léky na předpis | Štítek , , , , | Zanechat komentář