Lékárny a lékárenské výrobky

Lék na sluneční alergii

Alergie na sluneční záření není u nás žádnou novinkou. V České republice touto nepříjemnou chorobou trpí vysoké procento lidí, ale jen minimum z nich si uvědomuje, že se jedná právě o alergickou reakci na sluneční záření. Reakce se totiž nemusí vždy projevit jako klasická alergie, ale může mít i jiné formy. Léčbu by měl vždy určit odborný lékař a v některých případech je dokonce pravděpodobné, že nepříjemnosti na pokožce velmi rychle odezní. Alergii na sluneční záření totiž vždy nemusí způsobovat právě jen sluníčko.

Na pokožce se mohou objevovat menší pupínky, fleky na pokožce, které se projevují jak zarudnutím, tak i silným svěděním, nebo velké pupínky, které připomínají nepříjemné akné. Alergická reakce nemusí mít svůj původ v sluníčku. Svou roli hrají zejména antibiotika nebo jiné léky, které jsou užívány během slunění, různé kosmetické přípravky – dokonce i běžné krémy na opalování, alergickou reakci může způsobit dokonce i působení sluníčka v souvislosti s některými potravinami.

Alergie na sluníčko se objevují hlavně během letních měsíců a viditelné postižení je možné zaznamenat zejména na místech, které nejsou tak často sluníčku vystavovány – dekolt, břicho, třísla. Alergie se objevují zejména začátkem léta, první příznaky je možné zaznamenat zejména v květnu. Naopak pokud jedete na dovolenou k moři, příznaky je možné očekávat už během prvního dne, kdy budete tělo vystavovat sluníčku.

Léků na alergické reakce vzniklé slunečním zářením je požehnaně. Vždy by měl správnou léčbu i samotné léky určit lékař.

Komentáře jsou uzavřeny.