Lékárny a lékárenské výrobky

Léky na odvykání kouření

Říká se, že kouření je strašný zlozvyk. Ve skutečnosti se jedná o závislost, se kterou se potýká velká většina populace. Přestat s kouřením není ani zdaleka jednoduché, a protože žijeme v moderní době, máme k dispozici i velmi moderní technologie, které mohou pomoci se závislostí na tabáku. Všichni velmi dobře víme o žvýkačkách, různých náplastech a podobných pomůckách, které by vám měly pomoci přestat kouřit. Jak si ale vybrat ty správné a co všechno je vlastně na trhu k dispozici?

Odvykání kouření je zdlouhavý a hlavně náročný proces, který má značný vliv dokonce i na psychickou stránku člověka.

Na trhu se objevují dokonce i různé jiné metody a přípravky, které dopomáhají přestat kouřit. Již zmíněné žvýkačky, náplasti, ale i šumivé tablety nebo speciální prášky. Léčbu pochopitelně provází mnohem víc, než jen samotný prostředek, který dopomůže přestat kouřit. Velmi důležitá je i motivace a výdrž, nekoupit si opět krabičku cigaret.

Na trhu existuje několik desítek variant, s jejichž pomocí je možné přestat kouřit. Obecně velmi rozšířené jsou právě již zmíněné speciální prášky. Ty byste měli vybírat velmi pečlivě a doporučujeme, abyste se předem poradili se svým lékařem. Některé léky na odvykání kouření jsou navíc jen na lékařský předpis – je jich velká většina a těch volně prodejných najdete opravdu po málu.

Předem se navíc informujte hlavně o vedlejších účincích a dopadu na lidský organismus během užívání.

Komentáře jsou uzavřeny.