Lékárny a lékárenské výrobky

Lék na alergii

Alergií se v současné době objevuje obrovská spousta. Ať už jsou to alergie na sluneční záření, alergie na pyly nebo snad na některé ovoce či látky obsahující ovoce či zeleninu, rozhodně byste průběh alergie neměli zanedbávat. Alergie se mohou objevovat jak u osob dospělých, tak i u malých dětí a to v jakémkoli věku. Pokud se vám na těle objevila alergická reakce a nikdy v minulosti jste nic takového neměli, není důvod k obavám. Prakticky vám bude stačit, že ihned navštívíte svého lékaře.

Lékař přesně stanoví léčbu vhodnými léky a na základě testu hlavně zjistí, na co jste alergičtí a v jaké míře. Na trhu se objevují i některé volně prodejné léky na některé alergie – zejména se jedná o léky určené k léčbě nebo potlačení alergie na pyl, ale příliš se nedoporučují konzumovat bez odborných rad lékaře. Léky se od sebe mohou lišit nejen svým složením, ale i například jejich výrobcem což se pak odráží hlavně na ceně daného výrobku.

Nejčastěji jsou podávána tzv. antihistaminika, která brání přirozené tvorbě histaminu v těle – histamin se začne nadměrně tvořit ve chvíli, kdy se do těla dostane látka, na kterou jste alergičtí, a tím potlačují i příznaky alergie. Vždy je dobré vědět, jaké vlastně mohou být příznaky alergie. Nejčastěji se u postižených jedinců nachází tyto příznaky, které jsou navíc snadno zaměnitelné s příznaky chřipky nebo nachlazení.

  • bolest hlavy a očí 
  • silná alergická rýma 
  • svědění a hlavně slzení očí 
  • otok nosní sliznice 

 

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Léky na předpis a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.