Lékárny a lékárenské výrobky

Účinné léky na bolest zubů

Jedním z nejvíce účinných léků na bolest zubů je zcela pochopitelně návštěva zubaře. Odborný lékař od bolesti pomůže, ale navíc ji i nakonec vyřeší, což je to nejdůležitější. Na trhu se najdou poměrně účinné léky, které můžete zakoupit jak v lékárně, nebo se spolehnout na některé babské rady, které rovněž nejsou na škodu. Pojďme se podívat na některé z nich.

Léků, které lze zcela bez předpisu zakoupit běžně v jakékoli lékárně, je obrovská spousta. Vždy byste se ale měli informovat, jaké léky lze vzájemně kombinovat. Nesprávnou kombinací některých léči by snadno mohlo dojít ke zdravotním komplikacím nebo zhoršení zdravotního stavu.

Naopak ony babské rady by vám rozhodně neměly činit žádné potíže, ale jen v případě, že nejste alergičtí na některou z přírodních látek. I na to je totiž nutné dávat velký pozor.

Babské rady – hřebíček, propolis nebo šalvěj

Mimo přírodních rostlin je možné použít dokonce i čistý líh. Ten stačí nanést na vatový tampón, který následně přiložíte na postižené místo i na dáseň. Líh stejně jako hřebíček, tlumí bolest a působí jako anestetikum. Propolisový roztok je možné zakoupit v lékárně již hotový, ale připravit si jej můžete dokonce i doma. Stačí smíchat propolis s lihem a během několika dní, co budete roztok udržovat v chladu, jej budete moct použít.

Nakonec je tu šalvěj, ze které připravíte čaj a po vystydnutí budete vyplachovat ústa. Nezapomeňte, že vždy je nutné, abyste zuby i dásně ošetřovali pravidelně.

 

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Léky proti bolesti a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.