Lékárny a lékárenské výrobky

Léky na odvodnění organismu

Zavodňování organismu může mít několik příčin. Pokud se jedná o opravdové zavodnění nikoli jen o domněnku, pak je nutné, aby byl tento proces prováděn jen za dohledu odborného lékaře, který navíc takovou léčbu předepsal. Odvodňování je v tomto případě prováděno s pomocí různých diuretik, což jsou léky speciálně určené na odvodnění a navíc na lékařský předpis. Zadržování vody v těle se projevuje jak u mužů, tak i u žen.

Odvodňování organismu by nikdy nemělo být prováděno na vlastní pěst. To platí i v případě, že se rozhodujete k odvodňování organismu s pomocí přírodních rostlin nebo rostlinných výtažků. Stále častěji se objevují případy, kdy se lidé záměrně odvodňují v domnění, že zhubnou.

Je ale prokázáno, že právě v těchto případech je o několik týdnů později váha zvýšena až o několik kilogramů. I přesto, že jsou stále častěji využívány přírodní metody odvodňování, vždy by o tom měl vědět lékař.

Diuretika se na odvodňování organismu používají jen u osob, jež trpí nějakou závažnou chorobou a odvodnění je u nich nezbytně nutné. Po užití léků nastupuje neustálá žízeň a vždy je nutné, aby byl dodržován pitný režim. Ideální je čistá voda. Mimo žízně ale nastupují i další účinky odvodňovacích léků. Léky působí močopudně a i to je důvod, předem vše konzultovat s odborníkem. Z těla tak odchází nejen voda, ale i další pro tělo nezbytné látky.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Prášky na hubnutí a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.