Lékárny a lékárenské výrobky

Co za léky na dovolenou

Na dovolenou každoročně vyráží celá řada rodin. Jedete-li na dovolenou v páru, pak se většinou léky a podobné věci moc neřeší. Jednoduše si do cestovní tašky zabalíte pár prášků proti bolesti hlavy, zabalíte jen to nejnutnější a vyrazíte. Léky ale mnohem více řeší rodiny s dětmi, pro které by se za určitých okolností mohla stát poklidná a příjemná dovolená spíš peklem na zemi. V případě zdravotních komplikací zejména u dětí je nutné, abyste byli plně vybaveni.

Absolutní samozřejmostí jsou léky proti popáleninám na kůži, které vznikají nadměrným sluněním.

Popáleninám od sluníčka se během života nevyhne snad nikdo, ale všem z nás uleví, máme-li k dispozici přípravek, kterým můžeme citlivou a popálenou pokožku ošetřit. A nemáte-li žádný takový přípravek, pak vyzkoušejte čerstvou šťávu z aloe vera. Zapomínat byste neměli na léky proti bolesti. Ať už to jsou bolesti hlavy, zubů, kloubů. Léky, které mají protizánětlivé účinky, kapky proti kašli a rýmě, léky, které pomáhají vyřešit střevní potíže.

Zapomínat byste ale neměli ani na rizika, která vznikají s koupáním u moře. Jednak je to požahání medúzou, na druhé straně je to šlápnutí na mořského ježka. Oba dva případy mohou dokonale pokazit klidnou dovolenou. A v obou dvou případech je nutné, abyste postižené místo co nejdříve ochladili. Bodliny z ježka je nutné co nejdříve vytáhnout, místo vydesinfikovat – použít můžete dokonce i ocet a pokud se později dostaví otok, pak navštivte lékaře. V případě požahání medúzou je vhodné, abyste navštívili lékaře.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Volně prodejné léky a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.